سرخرود

سرخرود کجاست؟

شهر زیبای سرخرود جزء یکی از شهرهای زیبای نوار ساحلی استان مازندران محسوب می شود. موقعیت مکانی شهر زیبای سرخرود از شرق به شهر زیبا فریدون کنار و از غرب به شهر محمود آباد متصل می باشد. همچنین از سمت جنوب به تپه های فلاکتی میرسد. تپه های قلاکتی ۲تپه سرسبز و باستانی است و ۲۰۰ سال قدمت این تپه‌ها است، این قطب جدید توریستی حاشیه خزر، از شمال به تپه های ماسه ای و اراضی بایر و قسمتی از آن به ساختمان های ویلایی لوکس و آپارتمان های ساحلی جدید، از شرق به شهر فریدون کنار و از غرب به شهر محمودآباد و از جنوب به شهرستان آمل متصل است. این شهر ساحلی در امتداد خط دریا و انتهای رود هراز قرار دارد.شهر ساحلی سرخرود واقع در شهرستان محمودآباد، از زیباترین مناطق توریستی مازندران است. این شهر ساحلی از یک سمت منظره زیبای دریای خزر و از سمت دیگر، دشت های سرسبز و هموار در پهن دشت دامنه البرز، بـا سحر انگیزترین مناظر دلنواز مازندران را برای ساکنین خود به همراه دارد.ما در این مطلب مراکز تفریحی سرخرود را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

شهر توریستی سرخرود

شهر توریستی و زیبا سرخرود همانطور که گفته شد به دلیل قرار گرفتن در فاصل شهر های فریدون کنار و محمود آباد که واقع در ساحل دریای خزر اند از جمله شهر های گردشگری و زیبا استان مازندران است ،تمامی گستره شهر سرخرود در منطقه ساحلی -جلگه ای قرار گرفته است . همچنن قسمت جنوب آن به اراضی شالیزاری منتهی می شود.  سرخرود در فاصله ۱۰۰کیلومتری مرکز استان قرار دارد. از دیگر ویژگی های بارز این شهر زیبا در جنوب شهر وجود دو تپه باستانی می باشد . وجود تپه ماسه ای و تپه اراضی بایر دلیل بر پیشینه با قدمت و تاریخی دیرینه این منطقه در تاریخ مازندران است.
رودخانه هراز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری سرخرود محسوب می شود که دلیل تقسیم این شهر به دو قسمت همین رود خانه است است. رودخانه هراز در سرخرود زیبایی منحصری به این شهر بخشیده است. به دلیل منتهی شده آب رودخانه به دریا هنگام رویداد جزر و مد آب رودخانه نیز مانند دریا تحت تاثیر جذر و مد تغییر می کند.
شهر سرخرود به دلیل قرار گرفتن در نوار ساحلی، فاصله دریا تا خیابان اصلی شهر تنها چند صد متر است . این موقعیت مکانی بی نظیر، منظره زیبایی برای ساکنین خود رقم زده است. به همین جهت می توان گفت یک شهر کوچک زیبای توریستی و گردشگری است.

معرفی مراکز تفریحی سرخرود

مناطق دیدنی سرخرود از ساحل و تالاب گرفته تا جنگل و تپه‌های قدیمی را متشکل می شود. شهرسازی سرخرود در حالی که تلاش در مدرن ساختن این منطقه زیبا دارد اما در حفظ میراث و یادگاری‌ها طبیعی این منطقه نیز تلاش خود را می کند.
مناطق دیدنی سرخرود به قدری جذاب هستند که انتخاب مناسبی برای سپری کردن روزهای خوش ماه عسل بسیاری از زوج‌های جوان محسوب می شود. در فصل های زمستان و بهار تالاب های شهر میزبان پرندگان زیبا و کم نظیر هستند . به همین جهت در این فصل ها گردشگران زیادی برای دیدن چشم انداز های زیبای ایجاد شده با این شهر سفر میکنند .

ساحل شنی

اگر برای دیدن دریا به مازندران سفر می‌کنید تا از سکوت و آرامش دریا لذت ببرید، ساحل شنی و زیبای سرخ‌رود گزینه مناسبی برای انتخاب است. فاصله این ساحل زیبا و وسیع از شهر چند صد متر است .  همچنین در ساحل شنی دریای سرخرود، لنج های صید ماهی را نیز نظاره گر باشید. صیادان  محمودآباد و سرخرود از طریق ساحل شنی سرخرود روزانه برای کسب روزی خود از پهنه دریا به دریا میزنند و صحنه های جذاب و زیبایی را برای گردشگران ایجاد میکنند .
از دیگر تفریحات گردشگری پرطرفدار ساحل شنی می توان به قایق‌سواری، جت اسکی، پاراگلایدر، موتور چهارچرخ، اسب‌سواری نام برد. تفریحات ساحلی سرخرود بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
سفر به شهرهای شمالی و داشتن خانه با منظره دریا آرامشی بی سابقه و دور از هیاهو و شلوغ زندگی شهری را به همراه دارد. پروژه برج ساحلی فورسیزنس در ساحل سرخرود انواع واحدها با متراژ متفاوت و شرایط خرید اقساطی مقدمه لحظات زیبا توام با آرمش را برای علاقمندان فراهم می نماید.

جنگل شیلات

جالب است بدانید جنگل شیلات که در نزدیکی دریا قرار دارد منظره ای باشکوه از ترکیب دریا و جنگل رقم زده است. جنگل شیلات از جذابترین مکان های دیدنی سرخرود محسوب می شود. موقعیت مکانی این جنگل در کنار دریا منطقه سرخرود را بسیار خاص و کم نظیر جلوه می دهد. جنگل شیلات، جنگلی بکر و آرامش بخشی که در فاصله بسار کمی از دریا قرار دارد. این جنگل از سال های گذشته متعلق به اداره شیلات سرخرود بوده است. همچنین  مکان مناسبی برای تفریح بومیان و گردشگران محسوب می شود.

تالاب سرخرود

یکی از پرجاذبه ترین مکان های دیدنی سرخرود مازندران تالاب سرخرود می باشد. فصل زمستان زمان مناسبی برای مشاهده پرندگان مهاجر می باشد. بهتر است بدانید که این پرندگان از مناطق سردسیر مسافتی حدود ۵هزار کیلومتری را طی میکنند تا به تالاب سرخ رود برسند . حضور این پرندگان در تالاب‌های این شهر صحنه ها و تصاویر خیره کننده ای را رقم میزند. از اواسط پاییز در آذرماه برای تماشای پرندگانی که به قوهای آواز خوان معروف هستند، سفر به سرخرود را به شما پیشنهاد میکنیم .از دیگر پرندگان مهاجر مازندران میتوان به درنا اشاره کرد که تقریبا ۴ سال در این ناحیه زندگی می‌کند.جال است بدانید که درنا از سیبری به سرخرود سفر میکند.

آب بندان

یکی دیگر از مناظر بی نظیری که مانند تالاب سرخرود از مشاهده پرندگان مهاجر می توانید بهره مند شوید آب‌بندان می باشد. همچنین آب بندان سرزمین پرندگان مهاجر نیز نامیده می شود. اگر با دیدن قوهای مهاجر ذوق زده می شوید حتما از منطقه گردشگری آب بند دیدن نمایید. همچنین میتوانید از تماشای مناظر جنگلی اطراف و قدم زدن در میان درختان انبوه جنگل را تجربه کنید.

تپه های قلاکتی

همانطور که گفته شد این تپه ها به ۲۰۰۰ سال قدمت دارد که به خوبی از آن نگهداری می شود. همچنین قلعه‌ای به نام قلعه ماهانه سر  برروی این تپه‌ها بنا شده بود که در دوره ساسانیان توسط تیمور لنگ فتح و ویران شده است. اسم سرخرود برگرفته برای علاقمندان به تاریخ و مشاهده مناطق تاریخی، از مناطق باستانی و زیبایی که میتوانیم به شما عزیزان برای بازدید پیشنهاد بدهیم تپه های قلاکتی یا تخت جمشید مازندران است. تپه‌های باستانی آثار تاریخی، یکی از بهترین مکان های دیدنی شهر سرخرود است.
مسئولان شهری سرخرود برنامه هایی مبنی بر ساخت موزه و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر برای جذب گردشگران انبوه این مکان تاریخی و با قدمت طرح کرده اند و امید است به زودی اجرایی شوند.

سد چاکسر

سد سنگی چاکسر در جوار دریا زیبای سرخرود قرار دارد. اتصال این سد به دریا و فراهم شدن امکانات رفاهی از قبیل کافه،رستوران و تفریحات دریایی موجب جذب گردشگران به این منطقه  شده است. تفریحات دریایی این منطقه توریستی به شرح ذیل می باشد.

  1. جت اسکی
  2. قایق سواری
  3. اسب سواری
تور سر

تور سر  که مکانی ساحلی در کنار خط دریا سرخرود است این منطقه از ابتدا به شرکت بزرگ صید ماهی تعلق داشته است . به همین سبب در این منطقه تفریحی ماهیگیران توسط قایق ‌هاو لنج های ماهیگیری و تورهای بزرگ، به صید مشغول هستند  و صحنه‌ای زیبا را از صید را رقم می ‌زند.

رودخانه هراز

شهر زیبا سرخرود، با رودخانه‌ای دیدنی که از وسط آن عبور می‌کند و از رود هراز سرچشمه می‌گیرد تا به دریا برسد. در اطراف رود هراز، مکان‌های ورزشی و مسیرهای پیاده‌روی برای اهالی و علاقه‌مندان به ورزش فراهم شده است. سرخرود نیز همانند دیگر شهرهای شمالی کشور، دارای اماکن ورزشی متعددی است که به جوانان و علاقه‌مندان به ورزش در رشته‌ها و سبک‌های گوناگون خدمت می‌کند. این اماکن ورزشی با توجه به علایق و سلیقه‌های مختلف ورزشی طراحی شده‌اند و شامل موارد زیر می‌باشند.

  1. پیست آفرود سرخ رود
  2. سالن ورزشی شهدا سرخرود
  3. سالن ورزشی حجاب سرخرود
  4. زمین فوتبال چمن مصنوعی
  5. سالن ورزشی وزارت دفاع
  6. سالن ورزشی وزارت ارشاد
  7. پیست اسکیت سرخرود

شرکت مهندسی نقشه پردازان آسیا با ۳۰ سال سابقه درخشان در زمینه ابنیه و تعهد کاری بالا در تحویل به موقع واحد های در دست ساخت، آرامش خاطر شما عزیزان را در شهر زیبای سرخرود به ارمغان می آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از صفحه

پروژه بزرگ (Four seasons beach tower) دیدن نمایید یا با شماره ۷۹۲۹۸۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *