مجموعه فرهنگي- مذهبي باقرالعلوم«ع»(شهرداري منطقه 2)

header .flex { display: flex; font-size: 12px; padding-top:9px; padding-bottom:9px; border-bottom: 1px solid #3780FF; border-right: 1px solid #3780FF; border-left: 1px solid #3780FF; padding-right: 120px; margin-right: -30px; margin-top: -10px; margin-bottom: -10px; } .flex a { margin-top: auto; margin-bottom: auto; text-decoration: none; padding-left: 5px; } .icontoppage { color: #aaa; margin-top: auto; margin-bottom: auto; }

مجموعه فرهنگي- مذهبي باقرالعلوم«ع»(شهرداري منطقه 2)

كارفرما: شركت توسعه فضاهاي فرهنگي

سرمايه گذار و مجري: شركت مهندسي نقشه پردازان آسيا

مسجد باقرالعلوم در خیابان فرحزاد، خیابان طاهر خانی، خیابان صحرا با 600 متر مربع مساحت زمین و 1349 متر مربع زیر بنا واقع شده است و دارای گلدسته‌هایی به ارتفاع 11 متر و گنبدی 5 متری است.

 

 این مسجد با نمایی تلفیقی از سنگ آجرنما و کاشی های سنتی ساخته شده و دارای شبستان مردانه با ظرفیت 250 نفر، شبستان زنانه با ظرفیت 140 نفر می باشد. این مسجد علاوه بر قرائتخانه ای به مساحت 192 مترمربع فضاهای دیگری از جمله کتابداری، دفاتر بسیج، آبدارخانه را نیز شامل می باشد. برای این مسجد 11 متر مربع اتاق صوت در نظر گرفته شده و همچنین برای خادمان نیز فضایی مسکونی به مساحت 84 متر مربع پیش بینی شده است. مسجد باقر العلوم(ع ) حدود 21 متر حیاط مسکونی دارد و 24 متر مربع فضا برای آسانسور شش نفره نیز درآن در نظر گرفته شده است. در ساخت این مسجد از شیشه های دوجداره استفاده شده است و ورودی های اصلی و فرعی بانوان با درهای چوبی، به نقوش اسلامی مزین است.

      Document