پرندگان مهاجر در تالاب سرخرود_جاذبهدهای گردشگری سرخرود

سرخرود کجاست؟

شهر زیبای سرخرود جزء یکی از شهرهای زیبای نوار ساحلی استان مازندران محسوب می شود که . موقعیت مکانی شهر زیبای سرخرود از شرق به شهر زیبا فریدون کنار و از غرب به شهر محمود آباد متصل می باشد. همچنین از سمت جنوب به تپه های قلاکتی میرسد. یکی از جاذبه های گردشگری سرخرود تپه های قلاکتی است، ۲تپه سرسبز و باستانی است و ۲۰۰ سال قدمت این تپه‌ها است، این قطب جدید توریستی حاشیه خزر، از شمال به تپه های ماسه ای و اراضی بایر و قسمتی از آن به ساختمان های ویلایی لوکس و آپارتمان های ساحلی جدید، از شرق به شهر فریدون کنار و از غرب به شهر محمودآباد و از جنوب به شهرستان آمل متصل است. این شهر ساحلی در امتداد خط دریا و انتهای رود هراز قرار دارد. شهر ساحلی سرخرود واقع در شهرستان محمودآباد، از زیباترین مناطق توریستی مازندران است. این شهر ساحلی از یک سمت منظره زیبای دریای خزر و از سمت دیگر، دشت های سرسبز و هموار در پهن دشت دامنه البرز، بـا سحر انگیزترین مناظر دلنواز مازندران را برای ساکنین خود به همراه دارد.

شهر توریستی سرخرود

شهر توریستی و زیبا سرخرود همانطور که گفته شد به دلیل قرار گرفتن در فاصل شهر های فریدون کنار و محمود آباد که واقع در ساحل دریای خزر اند از جمله شهر های گردشگری و زیبا استان مازندران است ،تمامی گستره شهر سرخرود در منطقه ساحلی -جلگه ای قرار گرفته است . همچنن قسمت جنوب آن به اراضی شالیزاری منتهی می شود.  سرخرود در فاصله ۱۰۰کیلومتری مرکز استان قرار دارد. از دیگر ویژگی های بارز این شهر زیبا در جنوب شهر وجود دو تپه باستانی می باشد . وجود تپه ماسه ای و تپه اراضی بایر دلیل بر پیشینه با قدمت و تاریخی دیرینه این منطقه در تاریخ مازندران است.
رودخانه هراز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری سرخرود محسوب می شود که دلیل تقسیم این شهر به دو قسمت همین رود خانه است است. رودخانه هراز در سرخرود زیبایی منحصری به این شهر بخشیده است. به دلیل منتهی شده آب رودخانه به دریا هنگام رویداد جزر و مد آب رودخانه نیز مانند دریا تحت تاثیر جذر و مد تغییر می کند.
شهر سرخرود به دلیل قرار گرفتن در نوار ساحلی، فاصله دریا تا خیابان اصلی شهر تنها چند صد متر است . این موقعیت مکانی بی نظیر، منظره زیبایی برای ساکنین خود رقم زده است. به همین جهت می توان گفت یک شهر کوچک زیبای توریستی و گردشگری است.

معرفی مناطق تفریحی وجذبه های گردشگری سرخرود

مناطق دیدنی سرخرود از ساحل و تالاب گرفته تا جنگل و تپه‌های قدیمی را متشکل می شود. شهرسازی سرخرود در حالی که تلاش در مدرن ساختن این منطقه زیبا دارد اما در حفظ میراث و یادگاری‌ها طبیعی این منطقه نیز تلاش خود را می کند.
مناطق دیدنی سرخرود به قدری جذاب هستند که انتخاب مناسبی برای سپری کردن روزهای خوش ماه عسل بسیاری از زوج‌های جوان محسوب می شود. در فصل های زمستان و بهار تالاب های شهر میزبان پرندگان زیبا و کم نظیر هستند . به همین جهت در این فصل ها گردشگران زیادی برای دیدن چشم انداز های زیبای ایجاد شده با این شهر سفر میکنند .

ساحل شنی

اگر برای دیدن دریا به مازندران سفر می‌کنید تا از سکوت و آرامش دریا لذت ببرید، ساحل شنی و زیبای سرخ‌رود بهترین انتخاب است. این ساحل وسیع چند صد متر از شهر فاصله دارد.  همچنین در ساحل شنی دریای سرخرود، کشتی‌های صید ماهی را نیز نظاره گر باشید. ماهیگیران محمودآباد و سرخ‌رود از طریق ساحل شنی سرخرود دل به دریا می‌زنند و روزی‌شان را از پهنه دریا بدست می آورند.

از دیگر تفریحات گردشگری پرطرفدار ساحل شنی می توان به قایق‌سواری، جت اسکی، پاراگلایدر، موتور چهارچرخ، اسب‌سواری نام برد. تفریحات ساحلی سرخرود بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و طرفداران بسیاری دارد.

سفر به شهرهای شمالی و داشتن خانه با منظره دریا آرامشی بی سابقه و دور از هیاهو و شلوغ زندگی شهری را به همراه دارد. پروژه برج ساحلی فورسیزنس در این ساحل انواع واحدها با متراژ متفاوت و شرایط خرید اقساطی مقدمه لحظات زیبا توام با آرمش را برای علاقمندان فراهم می نماید.

جنگل شیلات

جالب است بدانید جنگل شیلات که در نزدیکی دریا قرار دارد منظره ای باشکوه از ترکیب دریا و جنگل رقم زده است.  یک از زیباترین مناطق دیدنی شهر سرخرود جنگل شیلات است.  موقعیت مکانی این جنگل در کنار دریا منطقه سرخرود را بسیار خاص و منحصر به فرد جلوه می دهد.

تالاب سرخرود

یکی از پرجاذبه ترین مکان های دیدنی سرخرود مازندران تالاب سرخرود می باشد. فصل زمستان زمان مناسبی برای مشاهده پرندگان مهاجر می باشد. بهتر است بدانید که این پرندگان از مناطق سردسیر مسافتی حدود ۵هزار کیلومتری را طی میکنند تا به تالاب سرخ رود برسند . حضور این پرندگان در تالاب‌های این شهر صحنه ها و تصاویر خیره کننده ای را رقم میزند. از اواسط پاییز در آذرماه برای تماشای پرندگانی که به قوهای آواز خوان معروف هستند، سفر به سرخرود را به شما پیشنهاد میکنیم .از دیگر پرندگان مهاجر مازندران میتوان به درنا اشاره کرد که تقریبا ۴ سال در این ناحیه زندگی می‌کند.جال است بدانید که درنا از سیبری به سرخرود سفر میکند.

آب بندان

یکی دیگر از مناظر بی نظیری که مانند تالاب سرخرود از مشاهده پرندگان مهاجر می توانید بهره مند شوید آب‌بندان می باشد. همچنین آب بندان سرزمین پرندگان مهاجر نیز نامیده می شود. اگر با دیدن قوهای مهاجر ذوق زده می شوید حتما از منطقه گردشگری آب بند دیدن نمایید. همچنین میتوانید از تماشای مناظر جنگلی اطراف و قدم زدن در میان درختان انبوه جنگل را تجربه کنید.

شالیزارهای سرخ‌رود

از دیگر مناطق دیدنی شهر سرخرود شالیزار های زیبا و سرسبز سرخرود میباشد . در شالیزارهای سرخرود حیات همیشه جریان دارد. در فصل های تابستان و پاییز شالیکاران با فعالیت خود و در دیگر فصول سال زیستگاه پرندگان این محدوده را زنده و حاصلخیز نگه میدارند.

تپه های قلاکتی

همانطور که گفته شد این تپه ها به ۲۰۰۰ سال قدمت دارد که به خوبی از آن نگهداری می شود. همچنین قلعه‌ای به نام قلعه ماهانه سر  برروی این تپه‌ها بنا شده بود که در دوره ساسانیان توسط تیمور لنگ فتح و ویران شده است. اسم سرخرود برگرفته برای علاقمندان به تاریخ و مشاهده مناطق تاریخی، از مناطق باستانی و زیبایی که میتوانیم به شما عزیزان برای بازدید پیشنهاد بدهیم تپه های قلاکتی یا تخت جمشید مازندران است. تپه‌های باستانی آثار تاریخی، یکی از بهترین مکان های دیدنی شهر سرخرود است.
مسئولان شهری سرخرود برنامه هایی مبنی بر ساخت موزه و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر برای جذب گردشگران انبوه این مکان تاریخی و با قدمت طرح کرده اند و امید است به زودی اجرایی شوند.

بقعه آقا سید عبدالحمید

در مرکز شهر سرخرود بقعه آقا سید عبدالحمید قرار دارد. این منطقه یکی از جاهای دیدنی سرخرود محسوب می شود. لازم به ذکر است فضای معنوی این آرامگاه و قرارگیری آن در مرکز شهر، زیبایی سرخرود را دوچندان کرده است.

 

شرکت مهندسی نقشه پردازان آسیا با ۳۰ سال سابقه درخشان در زمینه ابنیه و تعهد کاری بالا در تحویل به موقع واحد های در دست ساخت، آرامش خاطر شما عزیزان را در شهر زیبای سرخرود به ارمغان می آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از صفحه

پروژه بزرگ (Four seasons beach tower) دیدن نمایید یا با شماره ۷۹۲۹۸۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *